ورد پرس 

 

وردپرس چیست

 

وردپرس یک ابزار رایگان (اپن سورس) و آنلاین برای ایجاد وب سایت است که بر پایه زبان php نوشته شده است. وردپرس در سال 2003 به منظور افزایش تایپوگرافی نوشته های روزمره و با کاربرانی کمتر از تعداد انگشتان دست، کار خود را آغاز کرد. وردپرس از آن زمان تا کنون به سرعت رشد کرد و شاید بتوان گفت امروزه وردپرس ساده ترین، قدرتمندترین و بزرگترین سیستم مدیریت محتوایی(CMS) است که وجود دارد.

وردپرس در ابتدا تنها به عنوان یک سیستم وبلاگ نویسی استفاده میشد، اما کم کم از طریق هزاران افزونه، ابزارک و قالب وردپرس به عنوان یک سیستم مدیذیت محتوای جامع تکامل یافت.

بیش از 24% وب سایت های دنیا بر پایه وردپرس ایجاد شده اند (این رقم روز به روز در حال افزایش است). همه چیز از جمله وب سایت های ساده، وبلاگ ها تا پورتال های پیچیده و وب سایت های شرکتی و حتی برنامه های کاربردی با وردپرس قابل پیاده سازی هستند. برای مثال سایت های معتبری مثل سایت Ebay، سایت روزنامه New York Times، وب سایت شرکتFord، روزنامه ژورنال وال استریت و بسیاری سایت های دیگر.

این نکته قابل توجه است که وردپرس تنها با ایده های شما محدود می شود!

 

 

برخی از ویژگی های مهم وردپرس

 

سادگی وردپرس: ساختار بسیار ساده ای برای کاربران و توسعه دهندگان دارد و این امکان را برای شما فراهم می آورد که به سرعت و به صورت آنلاین مطالب خود را انتشار دهید.

انعطاف پذیری: شما می توانید با توجه به نیاز و زمینه کاری خود، هر نوع وب سایتی از یک وبلاگ ساده تا یک سایت دولتی، خبری، شرکتی، ویا هر نوع وب سایت دیگری را ایجاد نمایید. همچنین شما امکان ساخت قالب وردپرس دلخواه خودو توسعه آن با استفاده از هزارن افزونه وردپرسیرا دارید.

ابزارهای انتشار: که به شما امکان پیش نویس، انتشار، ویرایش و حتی رمزگذاری مطالب دلخواه را می دهد.

ارائه نظرات: شما می توانید فضایی برای بحث و تبادل نظر کاربران درباره محتوای سایت و تعامل با کاربران داشته باشید.

مدیریت کاربر: اجازه می دهد که برایکاربران مختلف سطوح دسترسی متناسب با نیاز آن ها تعریف کنید.

مدیریت رسانه: به شما کمک می کند که به سادگی تصاویر و رسانه های دیگر را آپلود و به سایت خود اضافه کنید و حتی امکان ویرایش تصاویر را فراهم می کند.

پیروی کامل از استانداردها: تمام بخش های وردپرس مظابق استاندارد W3C تنظیم شده اند. به این معنی که وب سایت شما با مرورگرهای امروزی کارخواهد کرد در حالی که سازگاری با نسل های بعدی مرورگرها را حفظ خواهد کرد.

سیستم قالب (تم) ساده:وردپرس به صورت پیش فرض دارای دو قالب است. بعلاوه این امکان را فراهم ساخته تا از قالب های دیگر متناسب با نیاز و سلیقه خود به سادگی کلیک یک دکمه استفاده کنید و سایت خود را به دلخواه طراحی کنید.

توسعه وردپرس با افزونه ها: وردپرس با داشتن دایرکتوری شامل هزاران افزونه به شما امکان می دهد تا قابلیت های ویژه و جذابی را مطابق نیازهایتان به سایت خود اضافه کنید.

از جمله این افزونه ها می توان گالری های پیشرفته، ابزارک رسانه های اجتماعی، فرم سازهای پیشرفته، افزونه های امتیتی وغیره ... را نام برد.

چند زبانه بودن: از دیگر ویژگی های وردپرس می توان به چند زبانه بودن (با بیش از 70 زبان مختلف) وردپرس اشاره کرد.

برای خدمات نصب وردپرس، افزونه و قالب وردپرس به اینجا مراجعه کنید.

منبع: سایت cms مارکت

 

 
  

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها